Velké Pavlovice - historie

Obec připomínána před r.1251. Stávala zde tvrz, která byla v 17. století přestavěna na panský barokní dům. Zdejší okolí nabízí i velice vzácné kulturní památky mezi které, mimo jiné, patří Lednický Zámek, zámek Mikulov, zámek Valtice nebo Janův Hrad

 Velkopavlovická oblast - vinařství

Ve Velkopavlovické oblasti pěstuje vinnou révu na 2400 ha vinohradů přes 5800 držitelů vinic. Téměř v každé rodině patřilo vlastnictví vinohradu a případně malého vinného sklepa k výraznému prvku venkovského životního stylu. 

 Moravské vinařské stezky

Pro rozvoj vinařství, udržení a zvýšení venkovské turistiky na Jižní Moravě vznikl dlouhodobý projekt Moravské vinařské stezky. Jsou společným projektem Sdružení vinařských obcí Jižní Moravy a má ukázat turisticky přitažlivý a prosperující region známý jako kraj památek a vína. Cílem projektu je mimo jiné zachování a obnova kulturního dědictví, rozvoj šetrné turistiky a ochrana okolní krajiny a přírody. 

Kultura

Nejvýznamnějším folklórním svátkem roku, jsou ve Velkých Pavlovicích tradiční letní krojované hody. Datum zahájení hodů se každoročně mění - konají se však vždy první neděli po 15. srpnu.

Mezi významné kulturní akce konané každoročně v našem městě patří tradiční výstava vín, v době dozrávání vína burčákové slavnosti a vinobraní. viz. www.velke-pavlovice.cz   

 

Místní možnosti

Okolní koupaliště:
Hustopeče
tel: 519 411 223
Němčičky
tel: 519 430 753

Aqualand Moravia 

16 tobogánů a skluzavek

7 bazénů

wellness

2 restaurace a 2 bary

www.aqualand-moravia.cz


Lyžařský vlek Němčičky
tel: 519 430 753

Dva tenisové kurty ve sportovním areálu TJ Slavoje

Fotbalové hřiště, bowling, ruleta

Hraniční přechody do Rakouska
- Břeclav - 20km
- Mikulov - 20km

Turistika
Moravské vinařské stezky
- Velkopavlovická
- Moravská vinná

Lednicko - Valtický areál
Jedno z nejpozoruhodnějších přírodních a současně i umělecko historicky významných území střední Evropy. Je považován za nejrozsáhlejší celek komponované krajiny v Evropě a asi i na světě. Zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

 

Tipy na výlet

Pasohlávky - Nové mlýny
Příroda, sport, soustava tří přehradních vodních nádrží pod Pálavou, sport, rybaření.

Pálavské vrchy
Pálavské vrchy jsou cca 10 km od Velkých Pavlovic. V roce 1976 byla Pálava vyhlášená za chráněnou krajinou oblast. Nachází se v nejjižnějsí části Moravy mezi řekou Dyjí a česko-rakouskou hranicí. Pod Pálavou se nachází Mušovská jezera kde je možnost koupání a cykloturistiky.

 


 

 


 

Kontakt

Penzion

uhiclu@seznam.cz

Tovární 14, Velké Pavlovice

penzion 606 606 432, restaurace 777 839 404, facebook: Penzion u Hiclů

Vyhledávání

Anketa

Navštívili jste někdy Velké Pavlovice?

Najdete nás na facebooku:

 Penzion u Hiclů

Odkazy:

www.velke-pavlovice.cz
Domovské stránky města

Velkopavlovicko